Hermes

15 položek celkem

Hermes

Dějiny této světově proslulé módní značky se začaly psát již v roce 1837, kdy si sedlářský mistr Thierry Hermès (1801 – 1878) otevřel obchod s koňskými uzdami a příslušenstvím. Hermès je sice francouzská módní značka, nicméně rodina Thierry Hermèse pocházela z Německa a v Paříži se usadila až v roce 1828.

První dámská módní kolekce byla vytvořena módní návrhářkou Lolou Prusac a byla představena v Paříži roku 1929. Kultovním doplňkem se staly hedvábné šátky, které jsou dodnes neodmyslitelnou součástí řady výrobků značky Hermès a mezi ženami se těší velké oblibě. Od roku 1937 se vyrábí šátek Carré Hermès, na jehož výrobu je zapotřebí 250 kokonů bource. Do této chvíle bylo vytvořeno 25 000 různých vzorů. Většina je motivována jezdeckými symboly. Dnešní módní trendy značky Hermès diktuje avantgardní módní návrhář Jean Paul Gaultier, který navazuje na tradici značky a většinu své inspirace čerpá z jezdectví a šermu.

Asi nejznámější milovnicí Birkin kabelky, dovolím si napsat sběratelkou, je módní ikona Victoria Beckham. Její sbírka obsahuje snad každý barevný odstín této kabelky a vždy je to třešinka na dortu jejího outfitu. Ani svět filmu a seriálů nezapomněl na tuto legendu. Světoznámý seriál "Sex ve městě“ představuje Birkin bag v epizodě "Coulda, Woulda, Shoulda“, kde Samantha udělá cokoli, aby se na čekací listině dostala na přední místo. Birkin bag se rovněž objevil v populárních seriálech Gilmorova děvčata nebo Will&Grace. Známý hedvábný šátek Hermès se zase objevuje ve filmu Ďábel nosí Pradu, kdy jeho hlavní představitelka Meryl Streep nosí bílou verzi tohoto šátku snad ke každému outfitu.

www.hermes.com

možnosti platby a dopravy
Zboží je možné platit převodem či dobírkou.
Oblečení zasíláme Českou Poštou nebo PPL. Objednávku je možné osobně vyzvednout po dohodě i na prodejně v ulici Národní Obrany, na Praze 6.
velikosti
V nadpisu produktu uvádíme českou (evropskou) velikost, které zboží odpovídá.