Albetra FerrettiAlberta Ferretti

Něžnou ženskost, oděnou do látek lehkých jako vánek, přinášejí kreace křehké italské návrhářky a majitelky stejnojmenné značky Alberti Ferretti.

Za jemnou a éterickou image však stojí firma s velmi stabilní základnou a rostoucím potenciálem. Značka Alberta vznikla roku 1974 a brzy se jejím obchodním parterem stal Albertin bratr Massim. Sourozenci vlastní společnost Aeffe, do níž patří nejen značky Alberta Ferretti a řada Philosophy pro mladé, ale také módní dům Velmar s luxusním spodním prádlem a plavkami, jakož i značka obuvi Pollini. Kromě toho, drží společnost většinový podíl u značky Moschino a spolupracuje na výrobě a odbytu se značkou Jean Paul Gautier a Narciso Rodriguez.

Z této pevně zakotvené navrhuje Alberta Ferretti módu, která jako by se vznášela. Dodnes zůstává věrná inspiraci filmy italského režiséra Federica Felliniho a pojetí své debutové kolekce v Miláně v roce 1981. Nad jejími snovými splývavými modely s šifonu, přiléhavými saténovými šaty či kousky bohatě pošitými perlami se tiše zasní snad všechny ženy na světě.

www.albertaferretti.com