Kožíšky pro sezónu 2014/15

Pro letošní sezónu módní tvůrci opět o trochu více pootevřeli hranice možností využití kožešiny. Dávno pryč jsou doby, kdy se kožešina nosila jen při zvláštních příležitostech a jinak byla vydána na pospas molům ve skříních. V letošní sezóně nedostanou moli šanci.kozisky

Pro inspiraci se stačí podívat např. na zimní kolekci Marca Jacobse. Během týdne módy v New Yorku předvedl úchvatné a neuvěřitelně nadýchané kožíšky v délce do pasu. Zabarvení kožíšků působí nádherným prachovým efektem, který vyniká o to více, že je použit na barevně neutrálních odstínech.

Do módy se opět vrací rozmístění kožešiny do geometrických tvarů. Úžasně tento způsob práce s kožešinami pojala návrhářka Katya Zoe. Vintage modely, kterými se inspirovala, naleznete v nabídce našeho e-shopu. Podobnost není čistě náhodná.

Tím však retro vliv nekončí. Elegantní krátké střihy kožíšků inspirované 60. léty můžeme vidět např. u značek Fendi. Šedé norkové bolerko je jasným odvoláním k době krátkých rukávů a dlouhým rukavicím, nechávajícím vyniknout krásu ženské ručky. U Gucci vsadili na úplný minimalismus. Malinká mývalí štolička může být nošena i jako ozdoba na hladkém kabátě místo límce.