Filmy, které odstartovaly módní revoluci

Módní inspiraci můžeme najít všude, nemusí to být jenom přehlídková mola. Někdo se inspiruje v editorialech časopisů, někdo ve steet stylu, jiný v umění. Velmi často je to právě zajímavý film, který nastaví módní mantinely na spoustu měsíců dopředu.

Ponechme stranou černobílé filmy, kde by se jistě dala zdůraznit řada zajímavých jmen (kupříkladu Snídaně u Tiffaniho nebo Kleopatra), raději se zaměřme na novější filmy, z nichž které nás inspirují doposud. V tomto výčtu nemůžeme opomenou Annie Hall od Woodyho Allena. Diane Keaton se objevila v unisexovém stylu a ukázala ženám, jak může i křehké dívce slušet pánský oblek. Touto módou si inspirujeme doposud, smokingy v dámském provedení byly na přehlídkách k vidění i letos.
anniehall
Další podobnou vlnu nadšení způsobil film Flashdance. Jennifer Beal si oblékla vytahaný svetr, kraťounké tílko a pletené návleky a inspirovala k uvolněné módě plné nadšení z pohybu. V roce 1994 vtrhnul Quentin Tarantino do kin se svými krvavými Historkami z podsvětí alias Pulp Fiction. Černý ostře střižený účes Umy Thurman a sněhobílá košile ve slavné taneční scéně zapůsobily jako magnet.
pulpfiction
Inspiraci římskou a oblibu gladiátorek vyvolal na přelomu tisíciletí film Gladiátor. Ženy obdivovaly mužného Russella Crowa a zároveň se chtěly oblékat jako římské patricijky.
moda_filmy_Návrat k bláznivé módě sedmdesátých let nastolil film Klub rváčů. Rozdováděný módní styl Brada Pitta byl v přímém rozporu s postavou, kterou hrál. Široké límce a divoké potisky byly zpět. Nemůžeme mluvit o módních trendech a filmech, aniž bychom vynechali Sex ve městě. Mohli bychom napsat knihu o seriálu a desítky článků o arabské inspiraci pro druhý díl filmu, nejvíce se ale do paměti módních redaktorek i stylových žen zapsaly nejspíš svatební šaty Vivienne Westwood. Ať si získaly pozornost nedbalou okázalostí či barevnou ozdobou do vlasů ve tvaru ptáka, staly se ikonickými šaty minimálně pro jedno desetiletí.

sex_ve_meste_svatebni_saty