Certifikát pravosti ke značkové kabelce, doplňku či oblečení? Přejete si ověřit, zda je vaše kabelka originální či padělek?

Po objevení dalšího webu, který prověřuje originály a rozdává certifikáty pravosti zboží, si už nemohu pomoci a nenapsat o tom na našem blogu Nana Vogue.

V Nana Vogue prodáváme luxusní kvalitní značkové zboží již 7 let. Zboží do našeho internetového obchodu vybíráme se vší zodpovědností, zkušenostmi a to kus od kusu. Jako zakladatelka prodejny Nana Vogue jsem vystudovala návrhářství oděvů, kde nás učili střihy, zpracovaní a hlavně technologii materiálů, kterou využívám až doposud.

Prostudovala jsem hodně zboží a internetových návodů jak rozpoznávat originály,  pokud bych neměla zacházet do větších detailů, že originální luxusní značka bývá většinou zárukou kvality, musím přiznat jedno. Do dnešního dne si netroufnu dát ruku do ohně za to, zda například kabelka originální je, či není. Stále více obchodů nabízí certifikáty ověřování pravosti. Čas od času se někdo na ověření pravosti originálu zeptá i nás, čemuž jsem nikdy nebyla nakloněna. Dnes jsem viděla web, který údajně "spolupracuje se soudními znalci a orgány státní správy", ráda bych v následujích řádcích popsala svou zkušenost s fakty o těchto "certifikátech".

Rozhodla jsem se kontaktovat příslušný úřad, kde jsem se chtěla informovat, jak tyto společnosti fungují a kde získávají oprávnění poskytovat tyto certifikáty. Hovořila jsem s mnoha úředníky a každému z nich jsem popsala o co se mi jedná. Když to může dělat "konkurence", tak ať jsme taky tak "dobří". Po x-tém přepojení a poradách s kolegy úřednic mi bylo řečeno: "Certifikáty si můžete dělat i vy", jedná se pouze o tzv. "obchodní tah". Tedy je jedno s jakým vzděláním, zkušenostmi apod. se rozhodnete si certifikáty vydávat sami. Nesete tím pouze jakousi odpovědnost za své jednání. Žádné úřední ověření se nenabízí, ani není možné..

Dále se nabízí kontaktovat soudního znalce. Rozhodla jsem se tak tedy učinit. Ovšem i po obvolání soudních znalců jsme se nikam neposunuli. Soudní znalci vám vystaví potvrzení o kvalitě kůže a zpracování. Nikoliv však o značce! Obvolala jsem více znalců i ty, kteří jsou v oboru nejuznávanější (AZL Otrokovice, s.r.o.), ale dověděla jsem se od nich ty samé informace. Ani oni nejsou kompetentní k tomu, ověřovat pravost originálu, ani tyto certifikáty vydávat.

A koneckonců ani v prodejně jako například Louis Vuitton nevystavují žádné dodatečné certifikáty. Neexistuje ani možnost odeslat kabelku například do Paříže na jakékoliv posouzení. Nabízí se pouze potvrzení o tom, komu byla kabelka prodána.

My v Nana Vogue tedy certifikáty nevystavujeme. Nicméně, pokud byste si takový certifkát opravdu přáli, nakreslit vám ho tedy můžeme:)

možnosti platby a dopravy
Zboží je možné platit převodem či dobírkou.
Oblečení zasíláme Českou Poštou nebo PPL. Objednávku je možné osobně vyzvednout po dohodě i na prodejně v ulici Národní Obrany, na Praze 6.
velikosti
V nadpisu produktu uvádíme českou (evropskou) velikost, které zboží odpovídá.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení